Åben Kilde · Sprog: Čeština

Tjekkiet · Transporttjenester

Officiel TED-titel · Čeština

Městská autobusová doprava v Přerově 2028–2037

Statutární město Přerov · Tjekkiet

Frist 24. sep. 2026 21.59 UTC
Anslået værdiIkke oplyst
Offentliggjort4. sep. 2026
Åbn officiel meddelelse ↗

Officielt resumé · Čeština

Hvad indkøbes?

Předmětem plnění veřejné zakázky je výkon veřejných služeb v přepravě cestujících za účelem zajištění dopravní obslužnosti v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, a § 2 zákona č. 194/2010 Sb., o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o veřejných službách“) na území statutárního města Přerova.

Meddelelseshistorik

Udbudsforløb

Følg de vigtigste faser og opdateringer i dette udbud.

  1. Udbudsbekendtgørelse

    · TED 547904-2026

    Åbn officiel meddelelse ↗
  2. Berigtigelse

    · TED 594084-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗
  3. Berigtigelse Aktuel meddelelse

    · TED 609757-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗

Forløbet er samlet ud fra sammenkædede officielle TED-meddelelser. De officielle dokumenter er gældende.

Kilde og pålidelighed

Kilde: officiel TED-meddelelse 609757-2026, senest kontrolleret 4. sep. 2026 10.05. Den oprindelige offentliggørelse er fortsat gældende.

Data er omstruktureret for at være lettere at læse. Den officielle meddelelse og udbudsdokumenterne er altid gældende.