Åben Kilde · Sprog: Suomi

Finland · Bygge- og anlægsarbejder

Officiel TED-titel · Suomi

Uusi ympärivuorokautisen palveluasumisen yksikkö vuokramallilla

Etelä-Karjalan hyvinvointialue · Finland

Frist 18. sep. 2026 10.00 UTC
Anslået værdiIkke oplyst
Offentliggjort2. sep. 2026
Åbn officiel meddelelse ↗

Officielt resumé · Suomi

Hvad indkøbes?

Etelä-Karjalan hyvinvointialue pyytää tarjouksia vuokramallilla toteutettavasta uudesta ympärivuorokautisen palveluasumisen yksiköstä. Hankinta on kuvattu tarkemmin liitteessä toiminnalliset vaatimukset ja liitteessä tekniset vaatimukset ja tavoitteet. Hankinnan alustava aikataulu: Hankkeen kilpailutus 7-9.2026 Toteuttajan valinta ja aiesopimus 10/2026 Suunnitteluvaihe 11/2026-5/2027 Rakentaminen 06/2027-10/2028 Kohteen luovutus ja vuokrasopimus 10/2028

Meddelelseshistorik

Udbudsforløb

Følg de vigtigste faser og opdateringer i dette udbud.

  1. Udbudsbekendtgørelse

    · TED 435709-2026

    Åbn officiel meddelelse ↗
  2. Berigtigelse

    · TED 580819-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗
  3. Berigtigelse Aktuel meddelelse

    · TED 605350-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗

Forløbet er samlet ud fra sammenkædede officielle TED-meddelelser. De officielle dokumenter er gældende.

Kilde og pålidelighed

Kilde: officiel TED-meddelelse 605350-2026, senest kontrolleret 4. sep. 2026 11.05. Den oprindelige offentliggørelse er fortsat gældende.

Data er omstruktureret for at være lettere at læse. Den officielle meddelelse og udbudsdokumenterne er altid gældende.