Åben Kilde · Sprog: Deutsch

Tyskland · Bygge- og anlægsarbejder

Officiel TED-titel · Deutsch

Neubau Hallenbad Oppenheim

Verbandsgemeinde Rhein-Selz · Tyskland

Frist 22. sep. 2026 07.30 UTC
Anslået værdiIkke oplyst
Offentliggjort27. aug. 2026
Åbn officiel meddelelse ↗

Officielt resumé · Deutsch

Hvad indkøbes?

Die Estrich-, Abdichtung- und Fliesenarbeiten des Neubaus Hallenbad Oppenheim (Grundfläche ca. 2230m²) umfassen folgende Arbeiten: Zementheizestrich und Zement Verbundestrich ca. 1.300 m² Zementputz Wände ca. 380 m² Zem. Verbundabdichtung Boden ca. 1.120 m² Zem. Verbundabdichtung Wand ca. 380 m² Bodenfliesen 5x5cm ca. 1.300 m² Wandfliesen 5x5cm ca. 380 m² Lehrschwimmbecken mit zem. Verbundabdichtung: Zementverbundestrich Becken ca. 96 m² Wand- und Bodenfliesen 5x5 cm ca. 130 m² Beckenkopf Finnische Rinne ca. 43 m² Kleinkinderbecken mit zem. Verbundabdichtung: Zementverbundestrich Becken ca. 45 m² Wand- und Bodenfliesen Glasmosaikfliesen Wand 2x2cm ca. 48 m² Glasmosaikfliesen 2x2cm auf Wasserlaufpodest ca. 21 m²

Meddelelseshistorik

Udbudsforløb

Følg de vigtigste faser og opdateringer i dette udbud.

  1. Udbudsbekendtgørelse

    · TED 583526-2026

    Åbn officiel meddelelse ↗
  2. Berigtigelse Aktuel meddelelse

    · TED 592329-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗

Forløbet er samlet ud fra sammenkædede officielle TED-meddelelser. De officielle dokumenter er gældende.

Kilde og pålidelighed

Kilde: officiel TED-meddelelse 592329-2026, senest kontrolleret 28. aug. 2026 08.05. Den oprindelige offentliggørelse er fortsat gældende.

Data er omstruktureret for at være lettere at læse. Den officielle meddelelse og udbudsdokumenterne er altid gældende.