Deschis Sursă

România · Lucrări de construcții

Titlu oficial TED · Română

Proiectare si executie lucrari pentru OBIECTIVUL DE INVESTIȚII: ÎNFIINȚARE RETEA INTELIGENTA DE DISTRIBUTIE GAZE NATURALE IN UAT-URILE PARTENERE ( UAT BOTENI, UAT HARTIESTI, UAT VULTURENI SI UAT DAVIDESTI)

ASOCIAȚIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ GAZE BOTENI-HÂRTIEȘTI-VULTUREȘTI-DAVIDEȘTI · România

Termen-limită 18 sept. 2026, 12:00 UTC
Valoare estimată121.565.515,75 RON
Publicat4 sept. 2026
Deschideți anunțul oficial ↗

Rezumat oficial

Ce se achiziționează?

A. Serviciile ce fac obiectul contractului vizat sunt: - Elaborarea DTAC si DTOE, - Documentatii tehnice pentru avize/acorduri/autorizatii - Consultanta si intocmire documentatii pentru autorizare infiintare retea ANRE - Elaborarea proiectului tehnic (PTh); - Elaborarea proiectului de organizare a executiei (P.O.E.) - Elaborarea detaliilor de executie (DDE); - Verificarea tehnica a proiectarii prin verificatori autorizati - Asistenta tehnica din partea proiectantului pe durata executiei lucrarilor Serviciile de mai sus vor fi in concordanta cu Hotararea de Guvern nr. 907/2016 privind etapele de elaborare si continutul cadru al documentatiilor tehnico - economice aferente obiectivelor/proiectelor de investitii finantate din fonduri publice cu modificarile si completarile ulterioare. B. Lucr

Istoricul anunțului

Cronologia procedurii de achiziție

Urmăriți principalele etape și actualizări legate de această procedură de achiziție.

  1. Anunț de participare

    · TED 539658-2026

    Deschideți anunțul oficial ↗
  2. Anunț de rectificare Anunțul curent

    · TED 610020-2026

    Secțiuni modificate: 1 Deschideți anunțul oficial ↗

Cronologia a fost alcătuită din anunțurile oficiale TED asociate. Documentele oficiale prevalează.

Sursă și fiabilitate

Sursă: anunțul oficial TED 610020-2026, ultima verificare: 4 sept. 2026, 10:05. Publicarea originală rămâne determinantă.

Datele sunt restructurate pentru o lectură mai ușoară. Anunțul oficial și documentele achiziției prevalează întotdeauna.