Åben Kilde · Sprog: English

Storbritannien · Arkitekt-, ingeniør- og inspektionstjenester

Officiel TED-titel · English

T26-117ENV Archaeology Services for Unlocking Silent Heritage (Historic Cemeteries Enhancement) Project PEACEPLUS

Derry City and Strabane District Council · Storbritannien

Frist 25. sep. 2026 11.00 UTC
Anslået værdi20.000 GBP
Offentliggjort28. aug. 2026
Åbn officiel meddelelse ↗

Officielt resumé · English

Hvad indkøbes?

Derry City and Strabane District Council invites quotations from suitably qualified and experienced commercial archaeologists and archaeological organisations to provide archaeological services associated with the T26-117ENV Unlocking Silent Heritage (USH) Project. The Unlocking Silent Heritage Project is a cross-community engagement programme funded through the PEACEPLUS Programme and managed by the Special EU Programmes Body (SEUPB). The project aims to enhance access to, understanding of and engagement with the district's historic cemeteries through community heritage activities, genealogy, digitisation of records and sensitive site improvements. The Programme relates to the conservation, access improvement, interpretation and enhancement works within six historic cemeteries across the

Meddelelseshistorik

Udbudsforløb

Følg de vigtigste faser og opdateringer i dette udbud.

Der er endnu ikke fundet en anden relateret meddelelse.

  1. Udbudsbekendtgørelse Aktuel meddelelse

    · TED 596393-2026

    Åbn officiel meddelelse ↗

Forløbet er samlet ud fra sammenkædede officielle TED-meddelelser. De officielle dokumenter er gældende.

Kilde og pålidelighed

Kilde: officiel TED-meddelelse 596393-2026, senest kontrolleret 31. aug. 2026 05.05. Den oprindelige offentliggørelse er fortsat gældende.

Data er omstruktureret for at være lettere at læse. Den officielle meddelelse og udbudsdokumenterne er altid gældende.