Aperto Fonte · Lingua: Dansk

Danimarca · Acque reflue, rifiuti, pulizia e ambiente

Titolo ufficiale TED · Dansk

Udbud af vintertjeneste til Nordfyns Kommune

Nordfyns Kommune · Danimarca

Scadenza 21 set 2026, 10:00 UTC
Valore stimato5.400.000 DKK
Pubblicato4 set 2026
Apri l’avviso ufficiale ↗

Sintesi ufficiale · Dansk

Che cosa viene acquistato?

Udbud af Aftale vedr. vintertjeneste i Nordfyns Kommune. Vintertjenesten udfører snerydning og saltning på kørebaner, herunder parkeringspladser, buslommer, stier, fortove o.l. i Nordfyns Kommune. Vintertjenestens omfang er afhængigt af vejret. Den nedenfor anførte volumen er estimater baseret på en gennemsnitlig vinter. Det anførte kan ikke tages som udtryk for en garanteret omsætning på Rammeaftalen. Vintertjenesten skal kunne udføres på alle tider af døgnet. Rammeaftalerne indgås med virkning fra 15. oktober 2026 frem til og med 15. april 2029. Den årlige totale volumen på tværs af alle delaftalerne er estimeret til 900.000 DKK ekskl. moms med en samlet anslået værdi over hele aftale perioden på 2.700.000 DKK, og der er fastsat en maksimal volumen på i alt 5.400.000 DKK på tværs af dela

Cronologia dell’avviso

Cronologia della procedura di appalto

Segui le fasi principali e gli aggiornamenti relativi a questa procedura di appalto.

  1. Bando di gara

    · TED 575054-2026

    Apri l’avviso ufficiale ↗
  2. Avviso di rettifica Avviso corrente

    · TED 612367-2026

    Sezioni modificate: 3 Apri l’avviso ufficiale ↗

La cronologia è stata ricostruita a partire dagli avvisi ufficiali TED collegati. Fanno fede i documenti ufficiali.

Fonte e affidabilità

Fonte: avviso TED ufficiale 612367-2026, verificato l’ultima volta il 4 set 2026, 10:05. La pubblicazione originale resta il riferimento.

I dati sono riorganizzati per agevolarne la lettura. L’avviso ufficiale e i documenti di gara prevalgono sempre.