Avatud Allikas · Keel: Dansk

Taani · Reovesi, jäätmed, puhastus ja keskkond

Ametlik TED-i pealkiri · Dansk

Udbud af vintertjeneste til Nordfyns Kommune

Nordfyns Kommune · Taani

Tähtaeg 21. sept 2026 10:00 UTC
Eeldatav maksumus5 400 000 DKK
Avaldatud4. sept 2026
Avage ametlik teade ↗

Ametlik kokkuvõte · Dansk

Mida hangitakse?

Udbud af Aftale vedr. vintertjeneste i Nordfyns Kommune. Vintertjenesten udfører snerydning og saltning på kørebaner, herunder parkeringspladser, buslommer, stier, fortove o.l. i Nordfyns Kommune. Vintertjenestens omfang er afhængigt af vejret. Den nedenfor anførte volumen er estimater baseret på en gennemsnitlig vinter. Det anførte kan ikke tages som udtryk for en garanteret omsætning på Rammeaftalen. Vintertjenesten skal kunne udføres på alle tider af døgnet. Rammeaftalerne indgås med virkning fra 15. oktober 2026 frem til og med 15. april 2029. Den årlige totale volumen på tværs af alle delaftalerne er estimeret til 900.000 DKK ekskl. moms med en samlet anslået værdi over hele aftale perioden på 2.700.000 DKK, og der er fastsat en maksimal volumen på i alt 5.400.000 DKK på tværs af dela

Teate ajalugu

Hankemenetluse ajajoon

Jälgige selle hankemenetlusega seotud põhietappe ja uuendusi.

  1. Hanketeade

    · TED 575054-2026

    Avage ametlik teade ↗
  2. Parandusteade Praegune teade

    · TED 612367-2026

    Muudetud jaotised: 3 Avage ametlik teade ↗

Ajajoon on koostatud seotud ametlike TED-i teadete põhjal. Ametlikud dokumendid on määravad.

Allikas ja usaldusväärsus

Allikas: ametlik TEDi teade 612367-2026, viimati kontrollitud 4. sept 2026 10:05. Määravaks jääb algne väljaanne.

Andmed on lihtsamaks lugemiseks ümber struktureeritud. Alati on ülimuslikud ametlik teade ja hankedokumendid.