Offen Quelle · Sprache: Română

Rumänien · Bauarbeiten

Offizieller TED-Titel · Română

Executie lucrari pentru obiectivul„Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii”

JUDETUL SIBIU · Rumänien

Frist 21.09.2026, 12:00 UTC
Geschätzter Wert38.422.895,73 RON
Veröffentlicht28.08.2026
Amtliche Bekanntmachung öffnen ↗

Offizielle Zusammenfassung · Română

Was wird beschafft?

Obiectul contractului constă în execuția lucrărilor aferente obiectivului „Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii””. Valoarea totală estimată a contractului de execuție lucrări este de 38.422.895,73 lei fără TVA. Proiectul presupune o eficientizare energetică a clădirii C17 – Fizioterapie, psihoterapie copii, prin urmare, destinațiile, funcțiunile și gradul de rezistență la foc vor rămâne aceleași. Prin renovarea energetică a clădirii C17 se propun lucrări de intervenție, care au ca și obiectiv reducerea consumului de energie primară și a emisiilor de CO2 dar și a consumului anual specific de energie finală pentru încălzire. Clădirea C17 – FIZIOTERAPIE, PSIHOTERAPIE COPII, este cu un regim de înălțime S+P+3E, și se compune din saloane pentru pacienți, cabinet

Bekanntmachungsverlauf

Zeitlicher Ablauf des Vergabeverfahrens

Verfolgen Sie die wichtigsten Phasen und Aktualisierungen dieses Vergabeverfahrens.

  1. Berichtigungsbekanntmachung

    · TED 518255-2026

    Geänderte Abschnitte: 1 Amtliche Bekanntmachung öffnen ↗
  2. Berichtigungsbekanntmachung

    · TED 554319-2026

    Geänderte Abschnitte: 1 Amtliche Bekanntmachung öffnen ↗
  3. Berichtigungsbekanntmachung Aktuelle Bekanntmachung

    · TED 595691-2026

    Geänderte Abschnitte: 1 Amtliche Bekanntmachung öffnen ↗

Der Zeitverlauf wurde aus verknüpften amtlichen TED-Bekanntmachungen zusammengestellt. Maßgeblich sind die amtlichen Dokumente.

Quelle und Verlässlichkeit

Quelle: amtliche TED-Bekanntmachung 595691-2026, zuletzt geprüft am 31.08.2026, 11:05. Maßgeblich bleibt die Originalveröffentlichung.

Die Daten werden für eine leichtere Lesbarkeit neu strukturiert. Maßgeblich sind stets die amtliche Bekanntmachung und die Vergabeunterlagen.