Επίσημη περίληψη · Română
Τι αποτελεί αντικείμενο της σύμβασης;
Obiectul contractului constă în prestarea de servicii de elaborare a studiului de fezabilitate aferent obiectivului de investiții „CONSTRUIRE/EXTINDERE REȚELE PLUVIALE AFERENTE STRĂZILOR DIN MUNICIPIUL CRAIOVA – ZONA MALL PROMENADA (STĂVILAR) - CANALUL RÂULUI - PÂRÂUL ȘERCA”, în conformitate cu cerinţele prevăzute în Caietul de Sarcini nr. 248738/13.07.2026 şi Tema de proiectare nr.248728/13.07.2026. Obiectivul general la care contribuie realizarea serviciilor de proiectare este dezvoltarea și modernizarea durabilă a sistemului de canalizare pluvială al Municipiului Craiova, în concordanță cu tendințele climatice, directivele europene (2000/60/CE, 91/271/CEE, 2007/60/CE), strategiile naționale și nevoile urbanistice locale. Obiectivul este reducerea riscului de inundații, protejarea corpur
Ενδεικτική αυτόματη μετάφραση. Η επίσημη περίληψη παραμένει η έγκυρη αναφορά.
Επίσημη περίληψη · Română
Obiectul contractului constă în prestarea de servicii de elaborare a studiului de fezabilitate aferent obiectivului de investiții „CONSTRUIRE/EXTINDERE REȚELE PLUVIALE AFERENTE STRĂZILOR DIN MUNICIPIUL CRAIOVA – ZONA MALL PROMENADA (STĂVILAR) - CANALUL RÂULUI - PÂRÂUL ȘERCA”, în conformitate cu cerinţele prevăzute în Caietul de Sarcini nr. 248738/13.07.2026 şi Tema de proiectare nr.248728/13.07.2026. Obiectivul general la care contribuie realizarea serviciilor de proiectare este dezvoltarea și modernizarea durabilă a sistemului de canalizare pluvială al Municipiului Craiova, în concordanță cu tendințele climatice, directivele europene (2000/60/CE, 91/271/CEE, 2007/60/CE), strategiile naționale și nevoile urbanistice locale. Obiectivul este reducerea riscului de inundații, protejarea corpur
Ιστορικό γνωστοποιήσεων
Χρονολόγιο διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Παρακολουθήστε τα κύρια στάδια και τις ενημερώσεις που συνδέονται με αυτή τη διαδικασία σύναψης σύμβασης.
-
Γνωστοποίηση διόρθωσης Τρέχουσα γνωστοποίηση
· TED 603146-2026
Τροποποιημένες ενότητες: 1 Άνοιγμα επίσημης προκήρυξης ↗
Το χρονολόγιο συντάχθηκε από συνδεδεμένες επίσημες γνωστοποιήσεις TED. Υπερισχύουν τα επίσημα έγγραφα.
Πηγή και αξιοπιστία
Πηγή: επίσημη προκήρυξη TED 603146-2026, τελευταίος έλεγχος: 4 Σεπ 2026, 10:05 π.μ.. Η αρχική δημοσίευση παραμένει καθοριστική.
Τα δεδομένα έχουν αναδιαρθρωθεί για ευκολότερη ανάγνωση. Η επίσημη προκήρυξη και τα έγγραφα της σύμβασης υπερισχύουν πάντα.