Åben Kilde · Sprog: Deutsch

Tyskland · IT-tjenester, software, internet og support

Officiel TED-titel · Deutsch

Bildungsmanagementsoftware

Institut der Feuerwehr NRW · Tyskland

Frist 14. sep. 2026 08.00 UTC
Anslået værdiIkke oplyst
Offentliggjort2. sep. 2026
Åbn officiel meddelelse ↗

Officielt resumé · Deutsch

Hvad indkøbes?

Beschaffung einer Softwarelösung Das Institut der Feuerwehr Nordrhein-Westfalen (IdF NRW) ist die Landesfeuerwehrschule des Landes Nordrhein-Westfalen. Zur effizienten Planung, Organisation und Dokumentation der jährlich rund 500 bis 850 Seminare mit etwa 17.000 bis 18.000 Teilnehmenden beabsichtigt das IdF NRW die Beschaffung einer neuen Bildungsmanagementsoftware, die insbesondere die Kursverwaltung, die Teilnehmendenorganisation sowie Auswertungs- und Berichtsfunktionen unterstützt.

Meddelelseshistorik

Udbudsforløb

Følg de vigtigste faser og opdateringer i dette udbud.

  1. Udbudsbekendtgørelse

    · TED 559805-2026

    Åbn officiel meddelelse ↗
  2. Berigtigelse Aktuel meddelelse

    · TED 603244-2026

    Ændrede afsnit: 1 Åbn officiel meddelelse ↗

Forløbet er samlet ud fra sammenkædede officielle TED-meddelelser. De officielle dokumenter er gældende.

Kilde og pålidelighed

Kilde: officiel TED-meddelelse 603244-2026, senest kontrolleret 2. sep. 2026 10.05. Den oprindelige offentliggørelse er fortsat gældende.

Data er omstruktureret for at være lettere at læse. Den officielle meddelelse og udbudsdokumenterne er altid gældende.